Rekonstrukcja historyczna w Bobolicach

19 czerwca odbyła się w Bobolicach współorganizowana przez nas rekonstrukcja historyczna autentycznych wydarzeń z wiosny 1946 r. Wszystko na temat tych wydarzeń zostało już napisane w postach wcześniejszych, także zainteresowanych odsyłam tam.

 

Podziękowania dla członków naszego stowarzyszenia za pracę przy organizacji (przygotowanie scenografii, rozstawianie sprzętu, rozdawanie materiałów promocyjnych i sprzedaż cegiełek itp): Ani Widerskiej, Ani Antonowicz, Emilii Roś, Oli Maszocie (Maczeta), Damianowi Kowalczykowi (DJ Delma), Tomkowi (Tomili Dżons) i Sebkowi Gumielom, Adasiowi Żuk, Kamilowi Roś (kiedyś Komandos), Dawidowi Prymiczowi (Prezes), Jarkowi Wechmanowi (dzięki za przywiezienie cegiełek ze Szczecinka) – jak kogoś pominąłem to dać znać, dopiszę. Dwóch naszych grało rolę w rekonstrukcji – Paweł Knap milicjanta, a Marcin Gustaw Catewicz funkcjonariusza UB.

 

Dzięki również rekonstruktorom z GRH Gryf z Koszalina i grup z nimi współpracujących za owocną współpracę przy tej akcji.

 

Dziękujemy też dyrekcji OREW Bobolice i stowarzyszeniu „Wspólny Świat” za udostępnienie budynku Ośrodka na potrzeby rekonstrukcji.

 

Dziękujemy wreszcie Pani Burmistrz Bobolic za przychylność wobec naszej akcji i miłym paniom z Urzędu Miasta Bobolice za współpracę.

 

Zadanie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Bobolice.