Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

2015

Przejdź do - 2015

W niedzielę, 1 marca 2015 mieszkańcy Szczecinka oddali hołd bohaterom powojennego, antykomunistycznego podziemia. Stowarzyszenie GDL „Godzisław” również uczestniczyło w obchodach.

27 października 2017


2014

Przejdź do - 2014

2 marca odbyły się, współorganizowane przez nas, szczecineckie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, podczas których odsłonięto tablicę upamiętniającą ludzi walczących w zbrojnym powojennym podziemiu antykomunistycznym działającym na Ziemi Szczecineckiej.

Dziękuję ekipie naszego stowarzyszenia za obecność na tych uroczystościach i pomoc w ich organizacji.

Szczególnie serdecznie dziękuję harcerzom z 21 DSH „Fregata” z Grzmiącej, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie liczną obecnością i uświetnieniem obchodów. Wielu Żołnierzy Wyklętych wywodziło się z przedwojennego harcerstwa i wasza obecność na takich uroczystościach jest nawiązaniem do najlepszych wzorców i ideałów polskiego harcerstwa przedwojennego.

 

Sebastian Catewicz

27 października 2017


2013

3 marca 2013 r. (niedziela) miały miejsce szczecineckie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” organizowane przez kibiców i działaczy KS Wielim Szczecinek. Przedstawiciele naszego stowarzyszenia brali udział w uroczystościach, zaś Sebastian Catewicz – Prezes stowarzyszenia, wygłosił w Muzeum Regionalnym prelekcję nt. działalności zbrojnego podziemia antykomunistycznego w regionie koszalińskim.

 Sebastian Catewicz wygłosił prelekcję nt. działalności zbrojnego podziemia antykomunistycznego w regionie koszalińskim również 21 marca na Uniiwersytecie Trzeciego Wieku w Szczecinku, a nadto w marcu i kwietniu wraz z posłem Wiesławem Suchowiejko z tą prelekcją udał się do 10 szkół ponadgimnazjalnych. Cykl prelekcji został zainaugurowany 1 marca, podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, prelegenci odwiedzili również ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku, ZS nr 2 w Szczecinku, ZS nr 3 w Szczecinku, ZS nr 6 na Świątkach, ZS w Białym Borze, ZSP w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Tychowie oraz ZSP w Białogardzie.

27 października 2017