Aktualności

siatka

wychodza_z_cienia_podworkowe_wspomnienia

festyn3

plakat3

plakat2

 

plakat1

6 listopada 2013 r.

U W A G A  K O N K U R S !!!

dla uczniów klas IV – VI ze szkół podstawowych w Mieszałkach, Grzmiącej i Iwinie

oraz dla uczniów Gimnazjum w Grzmiącej
Ważna informacja dla uczestników!!

Termin oddawania pamiątek przedłużony do 22 listopada!!

——————————————————————————————————————————————

14 sierpnia 2013 r.

13 sierpnia odbyła się wycieczka szlakiem zakonu joannitów i templariuszy do Sławogrodu w Czaplinku i Zamku Drahim w Starym Drawsku.

Szczegółowa relacja jest tutaj.

 

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu gminy Grzmiąca, realizowane w ramach naszego projektu Kraina jakiej nie znacie 2013.

—————————————————————————————————————————————–

 

6 sierpnia 2013

Nowa kapliczka przydrożna w Godzisławiu wybudowana, a więc jesteśmy po pierwszym etapie naszego projektu „Kraina jakiej nie znacie edycja II” dofinansowanym ze środków Programu „Działaj lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Szczecinku.

Szczegółowa relacja jest tutaj

———————————————————————————————————————————

Relacja z festynu z okazji Dnia Dziecka w Godzisławiu jest tutaj.

———————————————————————————————————————————

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu gminy Grzmiąca, realizowane w ramach naszego projektu Kraina jakiej nie znacie 2013.

Fotorelacja z rajdu rowerowego jest tutaj

 

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu gminy Grzmiąca, realizowane w ramach naszego projektu Kraina jakiej nie znacie 2013.

———————————————————————————————-

 

1 maja 2013 r. w Radio Koszalin wyemitowany został reportaż o naszym stowarzyszeniu.        Autor: Anna Rawska, wypowiadają się: Sebastian Catewicz, Anna Antonowicz, Karolina Bator.

 

Kliknij aby posłuchać

———————————————————————————————

 

18 marca 2013 r.

 

Zapraszamy do przeglądania naszych nowych galerii:

 

1) „Żołnierze Wyklęci. Walka z komunizmem w regionie koszalińskim”. Jest to nieco bogatsza w materiały ikonograficzne opisowa wersja prelekcji, jaką Prezes stowarzyszenia Sebastian Catewicz wygłosił 3 marca br. w szczecineckim Muzeum Regionalnym podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z okazji tego święta, Sebastian Catewicz wraz z Posłem Wiesławem Suchowiejko, prelekcję tę wygłaszał również w szczecineckich szkołach ponagimnazjalnych.

 

http://godzislaw.pl/galerie/zolnierze-wykleci-w-regionie-koszalinskim/

 

2) „Polscy osadnicy w gminie Grzmiąca”. Galeria ta wzbogaciła się o pamiątki udostępnione przez Pana Henryka Gumielę z Godzisławia.

http://www.godzislaw.pl/pamiatki/album/gumiela/index.html

———————————————————————————————–

 

 

————————————————————————————————————————

7 listopada 2012 r.

Pomorskie wojaże

Pogoda dopisała, zatem 3 listopada 2012 r. wyruszyliśmy na kolejną wyprawę. Tym razem motywem przewodnim były pałace. Odwiedziliśmy Strzekęcino, Biesiekierz, Karlino i Lubiechowo.

Relacja w zakładce „Nasze działania” -> „Pomorskie wojaże”.

———————————————————————————————-

6 listopada 2012 r.

 

W tegoroczny Dzień Zaduszny członkowie stowarzyszenia pamiętali o dawnych mieszkańcach spoczywających na  poniemieckich cmentarzach w Godzisławiu.

Relacja w zakładce „Nasze działania”-> „Akcja Znicz 2012”.

————————————————————————————————————————

31 października 2012 r.

Pomorskie wojaże

Za nami wyprawa szlakiem umocnień Wału Pomorskiego w Białym Borze i okolicy Sępólna Wielkiego.

Relacje z naszych wypraw zamieszczane są w zakładce „Nasze działania” -> „Pomorskie wojaże”.

A już niebawem wyprawa w północne rejony naszego Pomorza. O ile oczywiście pogoda jeszcze w tym roku dopisze.

————————————————————————————————————————-

 

21 września 2012 r.

Gotowa już jest galeria internetowa prezentująca pamiątki i relacje pierwszych polskich osadników w gminie Grzmiąca!!

Pierwszą jej wartością jest to, że zbiera w jedno miejsce pamiątki i relacje osadników, drugą zaś to, że ocala te pamiątki od zniszczenia, gdyż jako kopie utrwalone w postaci cyfrowej przetrwają niezależnie od tego jak długo zachowają się ich materialne pierwowzory.
Nadto galeria jest projektem otwartym, więc w razie zdobycia nowych relacji i pamiątek, będzie sukcesywnie rozbudowywana.

Galeria powstała w ramach projektu pn. „Kraina jakiej nie znacie”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie VII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Szczecinku.

Aby przejść do galerii, kliknij w baner poniżej:

Zapraszamy na kolejne imprezy dla dzieci i młodzieży z Godzisławia organizowane w ramach naszego projektu „Kraina jakiej nie znacie” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie VII”.

Uwaga:

Z powodu niesprzyjającej pogody gra terenowa i piknik , który miał się odbyć w piątek 31 sierpniazostały odwołane. Impreza odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 15:00 

Damian Kowalczyk- administrator

————————————————————————————————————————————-

Pamiątki zbieramy jeszcze do końca sierpnia, jeśli ktoś chciałby je udostępnić prosimy o kontakt. Wszystkim, którzy udostępnili nam pamiątki serdecznie dziękujemy.

Działanie „Pomorskie drogi” w ramach naszego projektu „Kraina jakiej nie znacie” dofinasowane zostało ze środków Programu „Działaj lokalnie VII”.

————————————————————————————————————————–

Nasze stowarzyszenie rozpoczyna projekt „Kraina jakiej nie znacie” dofinansowany ze środków Programu „Działaj lokalnie VII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Szczecinku.

Projekt zakłada realizację czterech działań:

  1. Impreza z okazji Dnia Dziecka w Godzisławiu;
  2. Jednodniowa wycieczka w lipcu dla dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz gimnazjalnej z akcentami historycznymi zakończona poczęstunkiem;
  3. Sierpniowe zabawy historyczno – terenowe w Godzisławiu, mające na celu zapoznanie dzieci z historią naszej wsi, zakończone piknikiem;
  4. „Pomorskie drogi” – działanie polegać będzie na zebraniu od mieszkańców gminy Grzmiąca jak największej ilości pisanych relacji z okresu podróży na Pomorze Zachodnie w latach wojennych i powojennych oraz z okresu pierwszych dni, miesięcy i lat polskiego osadnictwa na tych terenach, pamiątek, zdjęć, artykułów prasowych itp. z tego okresu i życiorysów pierwszych polskich osadników. Zebrane materiały udostępnione zostaną w postaci galerii internetowej.

Więcej szczegółów już niebawem na godzislaw.pl, a także na plakatach, które będą sukcesywnie pojawiały się na tablicach ogłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach!

——————————————————————————————————————————–

Uroczystość, którą współorganizujemy: