Co robi Pucio?” Mary Galewskiej-Kustry (https://www.taniaksiazka.pl/co-robi-pucio-marta-galewska-kustra-p-1185318.html) to książka dla wszystkich dzieci, ciesząca się w ostatnich czasach dużą popularnością. To nie jedyna pozycja, bowiem książek dla najmłodszych czytelników jest naprawdę dużo. Nie warto ograniczać dziecka, jeżeli chodzi o czytanie. Dzięki temu wspomagamy rozwój najmłodszych osób. Nie tylko, jeżeli chodzi o mowę, ale także o wyobraźnię. Warto na bieżąco sprawdzać, jakie książeczki pojawiają się dla dzieci na rynku, chociaż warto przeglądać także nieco starsze, bardzo ciekawe propozycje.

“Akademia mądrego dziecka. Strażacy”

Kim jest strażak? Dziecko nie raz widząc taką postać na ulicy, czy też podczas jazdy wozem strażackim, patrzy z wielkim zaciekawieniem, mając na myśli wielkiego bohatera. Kim tak naprawdę jest strażak i czym na co dzień się zajmuje? Tego będzie można dowiedzieć się dzięki tej niezwykłej książeczce. Nathalie Choux stworzyła bardzo ciekawą książeczkę w twardej oprawie, dzięki czemu będzie ona w stanie wytrzymać nawet wielokrotne czytanie. Oto strażak, który zawsze dba o ugaszenie pożaru. Autorka zaprezentowała poszczególne sprzęty jakimi to strażak na co dzień posługuje się w pracy. Pod każdym obrazkiem znajduje się odpowiedni opis – krótki, ale treściwy. Książeczka ma na celu poznanie kolejnych słów przez dziecko, które zapamięta je na dłużej. Do tego w książeczce znaleźć ruchome elementy, więc zabawa w odkrywanie będzie dla dziecka jeszcze lepsza. Wszystkie dzieci na pewno zakochają się w zawodzie strażaka, który dba o bezpieczeństwo maluchów i ich rodziców każdego dnia.

“Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”


Tym razem Marta Galewska-Kustra zaprasza do poznania świata z muchą Fefe. Mała, ale zabawna mucha, która na dodatek jest bardzo dzielna znana jest już najmłodszym czytelnikom. Jest ona bohaterką serii “Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Tym razem mucha Fefe pojedzie na wakacje. Chociaż nawet nie do końca je planowała. Po prostu zasnęło jej się w walizce, a kiedy już się obudziła, to okazało się, że znajduje się na hiszpańskim lotnisku! To dopiero przygoda, która pozwoli muszce poznać ten niezwykły, ale bardzo ciepły kraj. Jak takie wakacje wyglądają z perspektywy muchy? Czas się tego dowiedzieć. Co jakiś czas, autorka umieściła w książce pewne pytania, a dziecko musi na nie odpowiedzieć, dzięki czemu maluch otrzyma szansę na to, aby popracować nad swoją kreatywnością. Dobra zabawa z książką gwarantowana, dlatego warto razem z muchą Fefe wyruszyć na wspólne, hiszpańskie wakacje.